W odpowiedzi na zaproszenie do współpracy, skierowane przez Dyrektora Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego, reprezentacja Stowarzyszenia Akcja Partycypacja w osobie Prezes Zarządu Zofii Krygier oraz Wiceprezesa Zarządu Andrzeja Urbanowicza wspomogła organizację punktu szczepień na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Na miejscu, codziennie od godziny 8:00 do 20:00 kilka tysięcy poznaniaków przyjmuje szczepienie przeciwko COVID-19.

Prezes Zarządu Zofia Krygier i Wiceprezes Zarządu Andrzej Urbanowicz na terenie Punktu Szczepień MTP w Poznaniu.

To niezwykle ważne, by pomagać wtedy, kiedy możemy. Niewielkim kosztem – dyżury trwają raptem 4 godziny – możemy usprawnić, już i tak działający niezwykle sprawnie, system szczepień na poznańskich Targach. Serdecznie zachęcam wszystkich do wolontariatu na rzecz naszej społeczności lokalnej.

Zofia Kryfier, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Akcja Partycypacja

Jak informuje Szpital Kliniczny Przemieniania Pańskiego w Poznaniu, chętni do pomocy w czasie szczepień na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich są dalej poszukiwani. „Głównym zadaniem wolontariuszy będzie pomoc w regulacji kolejek do punktów szczepień oraz pomoc informacyjna dla osób zgłaszających się do szczepień”, informuje SKPP. Punkt szczepień czynny jest cały tydzień w godzinach od 8:00 do 20:00. Wolontariusze samodzielnie wybierają dogodny dla nich czas odbycia swojego czterogodzinnego dyżuru. Przed przystąpieniem do działania, chętni odbywają najpierw szkolenie z zakresu BHP oraz postępowania epidemiologicznego.

Pomoc drugiemu człowiekowi wpisana jest w DNA naszego stowarzyszenia. Zachęcamy zarówno do współpracy wolontariackiej w punktach szczepień, jak i do samego szczepienia. Oba działania przyczyniają się dla dobra nas wszystkich.

Andrzej Urbanowicz, Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Akcja Partycypacja


Klaudia Stróżyńska

Sekretarz Stowarzyszenia Akcja Partycypacja

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *